«SLG TENNIS CUP 2022» – тенісні битви заради благодійності


В суботу, 20 серпня, на чудових хардових кортах сучасного центру «Marina Tennis Club Kiev» відбувся благодійний турнір з «SLG Tennis Cup 2022».  Головним лейтмотивом цього дійства став збір коштів, які потім були спрямовані у благодійний фонд «Твоя опора» для проведення операцій дітям з вродженими вадами серця в рамках проекту «Велике маленьке серце». Ще одна задекларована мета – розвиток аматорського тенісу в Україні та пропаганда здорового способу життя й активного відпочинку, теж заслуговує на позитивну оцінку. Адже саме аматорський теніс частенько стає тією рушійною силою, завдяки котрій і професіонали країни роблять вагомих ривок вперед. 

Отож, організатори змагань вирішили зробити акцент на провідних любителях-тенісистах, запросивши їх  зіграти в турнірі. Серед учасників було чимало знаних у тенісних колах гравців. За міжнародними нормами класифікації це рівень 4,0 – 5,0 NTRP. Тобто ще не професіонали, але й вже не новачки. Максим Мелешко, котрий займався запрошенням гравців, провів детальний аналіз і запросив кращих з кращих в цій категорії. Зібралися хлопці не тільки зі столиці, а й з інших міст України. Утім, з певних причин не всім вдалося цього дня приєднатися, але склад з п’ятнадцяти учасників був досить рівним і, як потім виявилося, сюрпризів вони піднесли чимало. Та й інтрига у деяких матчах кипіла не на жарт.

Згідно Регламенту, котрий завізував президент ФТУ Сергій Лагур, на першому етапі «SLG Tennis Cup 2022» гравці були розподілені на п’ять груп по три учасники, котрі зіграли в одне коло, визначивши шість чвертьфіналістів та чотирьох учасників 1/8 фіналу, які розіграли дві путівки в наступний раунд.

Фаворитом Групи 1 та й загалом всього турніру на старті вважався Віталій Макотренко. Розбивши Валентина Вільчинського (6:1), він потім дотиснув впертого Анатолія Усенка (7:5) і став першим. Сам же Анатолій у завершальному груповому матчі проти Валентина зробив чудовий «камбек». Поступаючись 2:5, він зумів виграти п’ять геймів поспіль і посісти другу позицію. Валентин зізнався після матчу, що в нього трішки не вистачило концентрації у другій частині матчу, а з такими тягучими суперниками, як Усенко, подібне небезпечне.

Неодноразовий переможець багатьох одноденних турнірів різного гатунку Олексій Фещенко в Групі 2 гарантував собі першу позицію досить швидко. Стабільно тримаючи м’яч у грі, він поклав на лопатки обох опонентів з однаковим рахунком 6:2. Спочатку Юрія Азова, потім Максима Мелешко. В свою чергу Максим «всуху» розібрався з Юрієм.

Інтрига зав’язалася в Групі 3, де Дмитро Яровий, Валентин Поплавський та Віталій Прищепа здобули по одній перемозі. Головному судді Мирославу Сидоренко довелося рахувати гейми аби визначити кращого. У підсумку першим став Яровий, другим Поплавський, третім Прищепа, котрий відправився до втішної сітки турніру. До речі, там він не мав рівних і став переможцем Втішного турніру «SLG Tennis Cup 2022».

Молодий Олег Третяк плекав великі плани на цей турнір. Як мінімум, хотів потрапити в призери. І те, що він досить стабільно здолав своїх опонентів по Групі 4 ????? Землянського (6:3) та Артура Галанзовського (6:4) давало привід впевнено дивитися вперед. До речі, саме Олег завдав цього дня єдиної поразки несподіваному тріумфатору змагань Артуру Галанзовському. Але це вже було потім. З групи ж Артур вийшов завдяки стартовій перемозі над Землянським.

Група 5 вступила в бій пізніше всіх. Поступившись спочатку Микиті Полетіло (4:6), а потім Артему Чоботку (5:7), зачохлив ракетку Ігор Швець. І тут же спрогнозував, що, на його думку, одним з головних претендентів на перемогу цього дня є Микита Полетіло. Останній довів це, обігравши на  тай-брейку Артема і вийшов з групи з першого місця.

Жереб розпорядився таким чином, що обидва фіналісти продовжили торувати свій шлях з 1/8 плей-офф. І до того ж, перемогли своїх опонентів з однаковим рахунком 6:4. Артур Галанзовський розібрався з Максимом Мелешко, а Валентин Повлавський з Анатолієм Усенко. 

Далі були чвертьфінали. Вперті і непередбачуванні. Найдраматичнішим з них став подинок Дмитра Ярового і Віталія Макотренко. Перед грою їх шанси оцінювалися, як 4:0 до 6:0. Але те що почав творити Дмитро всі прогнози поламало. П’ять геймів і всі на користь Ярового. Перебуваючи в патовій ситуації, Віталій зумів включити внутрішні резерви й почав наздоганяти суперника. І ось вже 5:4 на користь Ярового. Десятий гейм. У Ярового судоми зводять ноги і він змушений звернутися за сторонньою допомогою. У якості медика виступив Максим Мелешко, котрий в буквальному сенсі поставив на ноги Дмитра і повернув на корт. Тривала медична перерва збила з ритму Макотренко і він вже ж таки програв вирішальний гейм 4:6. 

Матч схожих за стилем Валентина Поплавського та Олексія Фещенко завершився перемогою першого (6:3). Хоча їх останні особисті зустрічі вигравав саме Олексій. Та тільки не цього разу. Тим часом Олег Третяк продовжив підтверджувати статус одного з фаворитів, розібравшись з Артемом Чоботком (6:3). Зате не виправдав сподівань своєї групи підтримки, яка вболівала за нього в холі, Микита Полетіло. Дитячий тренер з тенісу поступився майбутньому чемпіону Артуру Галанзовському (2:6). Скоріше за все, мабуть зіграла роль невелика недооцінка суперника, котрий перед цим провів ще й непростий матч в 1/8. Ось вам і примхи одноденних турнірів, коли тривалий перепочинок між матчами не йде на користь, а збиває з темпу.  

Півфінали. Дмитро Яровий трохи відійшов від шоку, наковтавшись пігулок, і дав бій Артуру Галанзовському. Але не виграв (4:6). Обох ніхто не сподівався бачити в півфіналі, хоча кожен з них, як потім зізналися, ставив перед собою таку мету. Таким чином фінал набував різноманітності, адже другу пару півфіналістів складали гравці більш захисного плану, на відміну від Артура. Хто буде його опонентом вирішувалося на сусідньому корті, де зійшлися Олег Третяк та Валентин Поплавський. Матч завершився 6:2 на користь Валентина. Олег виявився настільки деморалізований цією поразкою, що у битві за «бронзу» проти Дмитра Ярового не зумів нічого протиставити супернику і спромігся взяти лишень один гейм 1:6.

Тим часом двобій за головний кубок та солідні призові між Артуром Галанзовським та Валентином Поплавський розгорнувся неабиякий. В їх попередніх особистих зустрічах завжди кращим був Валентин. Тільки не цього дня. Фортуна посміхнулася Артуру і подарувала першу перемогу над Поплавським. Та ще й яку… 

Кажуть, що є така прикмета: хто програє перше очко, той програє матч. Не вірте. Це не так. Артур програв перший м’яч на своїй подачі, але зумів виграти гейм ейсом. Всього їх було два у цьому матчі і обидва від Галанзовського. У другому гейм він зумів зробити брейк і повів 2:0. Але вже в наступній грі Поплавський робить ребрейк. Причому,  завдяки подвійній помилці на подачі суперника. Втримавши свою, Валентин піднімає собі настрій. Та такий спурт йому чомусь завадив. Розлючений Галанзовський п’ятий гейм бере «під нуль». При цьому в ході розіграшів агресивно виходив до сітки, а завершальну крапку в геймі поставив ейсом. Далі був агресивний брейк, знову гейм Артура «всуху» і комфортний результат 5:2 на користь Галанзовського. Здавалося один крок і перемога. Та зробити його виявилося непросто. У восьмому геймі Поплавський з другого геймболу все ж таки скорочує рахунок. Ще ближче підібратися йому вдалося завдяки другій подвійній Артура за рахунку 30/40. Це настільки вибило останнього з ритму, що він не чинив боротьби у десятому геймі і дозволив зрівняти цифри на табло 5:5. Як зізнався після матчу Валентин, цей ривок був для нього межею. Досягти чогось більшого просто не вистачило сил. Відтак, у двох заключних геймах він взяв всього одне очко на своїй подачі, хоча й намагався, як то кажуть, тримати удар. 

Церемонія нагородження трішки затягнулася, адже новоспечений чемпіон побіг міняти всі мокрі теніски. Як виявилося, він сам не очікував від себе такої спритності і не приберіг в сумці сухий одяг для офіційної частини. Але представник SLG Олександр Сидоренко чемно дочекався Артура Галанзовського і лишень після того вручив йому заповітний кубок та призовий чек.

Свої дипломи та призові отримали всі призери. Дісталися нагороди й арбітрам, котрі відпрацювали цього дня на відмінно. Саме завдяки їх чіткій і кваліфікованій роботі на корті не виникло жодних ексцесів і непорозумінь, як це іноді буває в любительських змаганнях.

По завершення благодійного турніру «SLG Tennis Cup 2022» всі учасники висловили щирі слова вдячності головному спонсору й організатору, компанії SLG та побажали, щоб подібний пілотний проект ріс та розвивався.